Sa vaata, kus on alles koht! Vana-Tootsi ootab...

Üldinfo
  • Hoonestatud kinnistu. 2,49 ha. Maatulundusmaa 100 %
  • Kinnistul asuvaid hooneid on palju. Ehitisregistris on kirjas elamu, vana elamu ja kõrvalhoone.
  • Lisaks on kinnistul veel maakelder, garaaž-ait, saun tiigi kaldal, puukuur, kaks abihoonet ning kuivati.
  • Olemas kaevust majja toodud vesi, kanalisatsioon koos imbväljakuga ja elekter 3 faasi ja 32 amprit.
  • Elamu ehitatud 1996 aastal.
  • Elamu snp 168,3 m2.
  • Katastrinumber Vana-Tootsi kinnistu: 55701:001:1302
Lisainformatsioon

Müüa talu Otepääle omasel kuplilisel maastikul. Vana-Tootsi kinnistu on privaatne ja tasub kindlasti üle vaatamist! Sa armud sellesse vaikusesse, usu mind :)
Kinnistu on 2,49 hektari suurune. Maatükile jääb kaks veekogu, millest ujutav tiik jääb kohe sauna juurde. Talu kompleksi kuulub palju hooneid, millel erinevad otstarbed.
Talu jääb Otepää kesklinnast lähimaid teid pidi sõites 21 km kaugusele.
Selle talu juures jääks nagu elu seisma ja kuuled vaid loodusest tulevaid hääli. Vaikus ja rahu on selle koha märksõnad.
Ehitisregistri järgi asuvad kinnistul järgmised hooned: Elamu, vana elamu ja kõrvalhoone. Osad ehitisregistri andmed vajavad veel korrastamist ja sellega juba tegeleme.
Kinnistul on lisaks elamule: maakelder, garaaž-ait, saun tiigi kaldal, puukuur, kaks abihoonet ning kuivati.
Üksikelamu on ehitatud 1996 aastal käsitööpalkmajana. Suletud netopinda 168,3 m2.
Elamu esimesel korrusel on esik, trepihall, garderoob, köök, elutuba, magamistuba ja vannituba koos tualetiga. Teisele korrusele jäävad trepihall, tualett ja 4 magamistuba. Teise korruse remont on veel pooleli. Palju pole teha jäänud, et maja saaks uue hingamise. Lähedad katusealused toad lastele ja kõige avaram vanemate magamistuba.
Keldrisse on rajatud hoone kütmiseks halupuu katel, mis soojendab põrandaid esimesel korrusel. Täiendavalt on esimesel korrusel pliit koos soojamüüriga ning elutoas olev kamin. Lisaks läbib teist korrust kaks korstent, mis kütmisel soojenevad ja annavad soojust ruumidesse. Teise korruse kolme magamistuppa on paigaldatud vesipõrandakütte torustik, kuid mis ei ole hetkel ühendatud katlaga. Teisel korrusel on õhk-õhk soojuspump, mis hoiab toad jahedad kuumadel suvekuudel. Elamu teine korrus koos katusega on lähiaastatel täielikult renoveeritud. Teise korrusele on paigaldatud uued kolmekordse paketiga Fenestra puitalumiiniumaknad. (Esimesel korrusel on vanemad puidust aknad) Varasemalt on täielikult renoveeritud esimesel korrusel olev vannituba ja soojustatud hoone vundament.
Tarbevee tagab kinnistul paiknev salvkaev, reoveed juhitakse 3 m3 septikusse ja sealt edasi imbväljakule. Vajadusel saab septikuga liita ka vana elamu. Olemas elekter 3 faasi ja 32 amprit.
Vana palgist elamu vajab kapitaalset remonti. Seal pole aastaid elatud. Seal asub esik, köök ja kaks tuba ja läbikäidav elutuba. Miks mitte võtta kaasa ka oma vanemad, kes saaksid elada vanemas majas ja ise nautida suurema maja hüvesid!
Lautadest saaks lihtsa vaevaga teha hobuse tallid. Teistest hoonetest saan rääkida kohapeal.
Kinnistul on piisavalt vaba maad köögiviljade kasvatamiseks, saaduste hoiustamiseks on eraldiseisev maakividest kelder.
Ligikaudu ühe kilomeetri kaugusele jääb Otepää looduskaitse ala.
Kinnistul asub 2019 aastal süvendatud tiik, mis on kalarohke. Arvestades tiigi head päikselist asukohta, siis soojeneb see kiiresti!
Viljapuu aias leidub erinevaid õuna- ja ploomi puid, pirnipuu ning sõstra ja tikri põõsaid. Talvisel ajal hoiab teed puhtana valla traktor.

3,5 km kaugusel asuvas alevis on põhikool koos lasteaiaga, pood, noortekeskus, bussipeatus. Talvisel ajal on võimalik aega veeta Kuutsemäel, kaugele ei jää ka Tartu maratoni rada. Lastel on võimalik kelgutada omal kinnistul. Lähim rongijaam asub 7 km kaugusel. Lähimad naabrid ligikaudu 500m kaugusel. Ümbruskonnas on head võimalused looduses aja veetmiseks.
Kinnistu asub Tartust 65 km, Valgast 30 km, Põlvast 62 km, Võrust 52 km ja Tallinnast 215 km kaugusel.

Janek Moros
Kutseline maakler
Kutsetunnistus 163765, vanemmaakler tase 6
Kinnisvaramaakleri reg.nr: KMR 72901
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

529 4294
info@varaleidja.ee