Otsid põnevat kinnisvara?

Üldinfo
  • Hoonestatud kinnistu. 5792 m2
  • Tube: 11
  • Elamu ja hooned on remonti vajavad.
  • Üldpinda elamus: 508,1 m²
  • Üldpinda aidas: 273,1 m²
  • Katastrinumber: 72402:003:0970
Lisainformatsioon

Oled otsinud kinnisvara, mis Sind kõnetaks? Midagi sellist, mida just tihti kinnisvaraturult ei leia. Leidsin Sulle just sobiva omapärase kinnistu, millel asub 1910.-ndal aastal Sangaste krahvi F. Bergi poolt ehitatud punastest tellistest hoone, mida hakati kasutama Sangaste vallamajana. Elamumaa on suurusega 5792 m2. Asub Laukülas Otepää vallas. Otepäält 23 km kaugusel.
Hiljem oli see hoone kasutuses ka koolimajana, kus tarkust oma tulevaseks eluteeks ammutada! Hoones on suletud netopinda 508,1 m2.
Ehitistregistri järgi on hoone kasutusele võtu aastaks märgitud 1949 aasta.
Kohaliku teadja sõnul võis seal olla nii, et põhjapoolses osas oli vallamaja, eespool suur ruum koosolekute pidamiseks ja tagapool vallavanema ja vallakirjutaja ruumid ja kartsaruum, kuhu sõnakuulmatud mõneks ajaks luku taha pandi. Lõunapoolses osas asus koolimaja, kus oli üks klassiruum, mida hiljem kasutati ka kinosaalina ja teisel pool seina oli koolmeistri eluruum (kus praegugi on säilinud korter). Klassiruumist pääses otse korterisse. Nüüdseks on ukse koht lihtsalt kinni ehitatud.
Kinnistu omanik mäletab, et kui ta väike oli, siis oli maja põhjaosas Stalini-nimelise kolhoosi kontor ja lõunapoolses kinosaal. Korteris elas kolhoosniku pere.
Mingil hetkel asus ka esimesel korrusel kauplus.
Esimese korruse korter on tänasel hetkel kahe toa, köögiga, kus asub puupliit. Kuivkäimla. Varasemalt oli see korter ühe toa ja köögiga. Maja keskel, korteri tagumises toas asus raamatukogu, välimisest koridorist eraldi sissekäiguga. Müüja sõnul on ta sealt omal ajal isegi raamatuid laenutanud.
Maja teise korruse ruumidest pole täit ülevaadet, mis seal tehti või mille jaoks neid ruume seal kasutati. Praegu on märgata, et seal on olnud maja kummaski küljes korterid, kuhu pääses esimeselt korruselt alguse saava väga järsu trepiga.
Teisel korrusel vasakut kätt jäi esik, kööktuba ja tuba. Maja keskel trepihall ja paremat kätt jäi esik, kööktuba ja tuba.
Kummaski köögis on küttekehadeks puupliit ja ahi.
Maja all on kelder.
Elamu on siis ehitatud madalvundamendile, väliseinad punastest tellistest, siseseinad ja vahelaed puidust. Katusekatteks eterniit.
Juhtmestik on vana.

KÕRVALHOONED:
Kinnistul on lisaks veel heas seisukorras maakivist ait. Suletud netopinda 273,1 m2. (Hoone samuti ehitisregistris kirjas)
Kinnistul asub veel laut ja saun, mis on kehvas seisukorras. Lisaks on maa alune veevõtukoht.
Kõik hooned on remonti vajavad!
KOMMUNIKATSIOONID:
Olemas elekter 3 faasi ja 25 amprit. Kinnistul puudub vesi ja kanalisatsioon. Olemas kuivkäimla.

Kinnistule pääseb kõvakattega teelt.
Kinnistu elamu ümbruses kasvamas kõrged puud.
Naabruses asuvad mitmed talud, kus käib vilgas elutegevus.

Lähim kauplus, apteek, perearsti keskus ja kirik jäävad umbes 3 km kaugusele.

Janek Moros
Kutseline maakler
Kutsetunnistus 163765, vanemmaakler tase 6
Kinnisvaramaakleri reg.nr: KMR 72901
Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja liige

529 4294
info@varaleidja.ee